Kettlebell, Füles súlyzók
Füles súlyzók és kettlebell-ek több méretben
A különféle súlyzókkal végzett edzésekkel nem csak hatékonyan, de célzottan is tudod formálni a testedet. Az egyszerűbb kivitelű, hagyományos kézi súlyzók mellett, webáruházunkból különféle kettlebell súlyzókat is vehetsz. Jellegzetességük, hogy úgy néznek ki, mint egy ágyúgolyó, amire fogantyút tettek. Bármilyen testmozgáshoz jók: bemelegítéshez, erőnléti edzéshez, fitneszhez vagy kőkemény testépítéshez, akár otthoni használatra is. Tekintsd meg nagy termékpalettánkat, és rendelj online pár egyszerű lépésben!
Miért célszerű füles súlyzóval edzeni?
A gömbsúlyzó vagy füles súlyzó néven is ismert kettlebell manapság már az egyik legnépszerűbb és legelterjedtebb erőfejlesztő eszköz. Már az eredete is izgalmas – mezőgazdasági, takarmánymérésre használt súlymérő eszközből vált előbb az erőemberek, majd a katonák egyik kedvencévé –, de a használata sem feltétlenül magától értetődő. Kialakítása okán némileg másképp alkalmazandó, mint a hagyományos súlyzó. Utóbbit a tengelyén szokás fogni, a kettlebellnek viszont füle, fogantyúja van, így nagyobb erőkifejtés kell az edzéshez, mivel a fogás távolabb esik a gömbsúlyzó középpontjától. Vagyis a füles súlyzó inkább azoknak ajánlott, akik már eleve némileg edzettebbek, és képesek nagyobb erő kifejtésére. A füles súlyzó elsődlegesen a törzset erősíti, alaposan megdolgoztathatók vele a gerinc környékén lévő, valamint a háti mélyizmok, de a has- és csípőizmok is komolyan fejleszthetők vele, és a gyakorlatok összetettségéből fakadóan a lábizmok is fejlődnek általa.
Kettlebell, egy igazán sokoldalú eszköz
A méretváltozatosságnak köszönhetően a kettlebell sok mindenre használható a bemelegítéstől a testépítésig terjedő széles skálán. Használhatják nők és férfiak, amatőrök és versenyzők, fitneszrajongók és katonák, fogyni vágyok és izmot építők, egyszóval bárki – a lényeg, mint minden edzésforma esetében, hogy tudatosan és alapos ismeretek birtokában használjuk.
3 kettlebell gyakorlat, ami kedvedre való lesz
Zsírégetés, alakformálás, erőnövelés – bármi is motiváljon a kettlebell edzéseidben, fontos, hogy megtaláld az adott célodnak megfelelő gyakorlatot. A teljesség igénye nélkül adunk néhány tippet, hátha valamelyiket te is szívesen kipróbálnád.
1. Guggolás füles súlyzóval
A combizmokat, a hátizmokat, a törzsizmokat, a vállizmokat, egyszóval az egész testet jól megdolgoztatja a guggoló kettlebell gyakorlat. A helyes kivitelezés itt is nagyon fontos, de a gyakorlat könnyen elsajátítható, akár kezdők számára is. És, hogy hogyan végezd a feladatot? Állj vállszéles terpeszbe, markolj rá két kézzel a füles súlyzóra és tartsd azt a mellkasod elé! Egyenes háttal, lassan kezdj guggolni, a csípődet told hátra és hajlítsd a térdedet valahogy úgy, mintha csak egy székre akarnál leülni. Addig ereszkedj le, ameddig az komfortos, tartsd meg néhány másodpercre magadat az adott ponton, majd egy lassú, de határozott mozdulattal egyenesedj fel miközben a kettlebellt mozdulatlanul tartod magad előtt. Ismételd meg többször a gyakorlatot.
2. Dead lift
Állj csípőszéles terpeszbe, a súlyzót helyezd a lábaid közé a földre! A hátad egyenes, a lábfejeid előre néznek, ahogy a tekinteted is végig elől legyen (ne a súlyzón). Guggolj le, fogd meg a súlyzót majd egy robbanásszerű, dinamikusabb mozdulattal emeld fel addig, ameddig kiegyenesedik a lábad! Az ismétlésszám 10/20 legyen főleg, ha kifejezetten a core izmokat erősítenéd ezzel a gyakorlattal.
3. Press
A lábak előre néznek, csípőszéles terpeszben állsz és a válladdal egy vonalban tartod a füles súlyzót, karod pedig a mellkasod előtt függőlegesen hajlítva van. A kettlebellt a füled mellett szorosan felnyomod a fejed fölé, míg egyenes nem lesz a karod. Arra figyelj, hogy a gyakorlatot egyenes háttal, feszes hassal végezd, és a vállad ne emelkedjen ki az ízületi tokjából.
Webáruházunkban kiváló minőségű eszközöket szerezhetsz be igazán vonzó áron. Böngéssz kedvedre, és tedd kosárba az igényeidhez igazodó termékeket!